Які зубні протези краще вибрати: найдешевші та найдорожчі варіанти

Какие зубные протезы лучше
Зміст статті

Відсутність зубів тягне за собою чимало проблем – порушення функції жування, погіршення дикції, зміна рис обличчя, зниження якості життя загалом. Уникнути цього допомагає протезування. Які конструкції краще вибрати в тому чи іншому випадку, ви дізнаєтеся зі статті.

Найдорожчі та найдешевші зубні протези: плюси та мінуси

Сьогодні в стоматологічних центрах пропонують безліч варіантів протезів для зубів – від бюджетних до преміальних. Кожна методика має свої відмінні риси, які необхідно взяти до уваги, ухвалюючи остаточне рішення. Пропонуємо ознайомитися з сильними і слабкими сторонами різних способів відновлення втрачених зубів, щоб зрозуміти, які зубні протези краще підійдуть у певній ситуації.

Мікропротезування вінірами

Поширений спосіб реставрації фронтальних зубів. Вініри – найтонші накладки на зуби, що виготовляються з композиту або кераміки. Їх фіксують до зовнішньої поверхні зубів за допомогою спеціального складу. Вони забезпечують рівну і білосніжну посмішку, але підходять тільки для здорових зубів без значних пошкоджень. Такі мікропротези чутливі до механічних пошкоджень, можуть відклеюватися в разі необережного поводження і відрізняються високою вартістю, особливо керамічні.

Знімне протезування

Ортодонтичні конструкції знімного типу використовують у разі втрати кількох зубів або повної адентії. Це найдоступніший за ціною варіант, який легко зняти або замінити. Однак такі протези часто спричиняють дискомфорт у період адаптації, можуть натирати або зсуватися під час жування і розмови, а їхня естетика поступається незнімним конструкціям.

Незнімне протезування

Спеціальні конструкції, які передбачають фіксацію в ротовій порожнині таким чином, що пацієнт не зможе зняти їх без допомоги фахівця.

Основні види:

  1. Зубні коронки. Призначені для реставрації зруйнованих зубів, покривають їх як “ковпачки”. Коронки можуть бути виготовлені з металу, кераміки, металокераміки та цирконію.
  2. Мостовидні протези. Конструкції з кількох штучних зубів, які фіксуються на опорні зубні одиниці або імпланти та заповнюють проміжок, що утворився після втрати зубів.
  3. Вкладки, накладки. Використовуються для відновлення частини зуба, зберігаючи його структуру і контури.
  4. Імпланти. Найсучасніший спосіб, за якого штучний зуб встановлюється на титановий корінь, що імплантується в щелепу.

До переваг незнімного протезування можна зарахувати високу естетику, надійність фіксації, комфорт у використанні та максимальну схожість з природними зубами.

Серед недоліків – висока вартість, особливо якщо це протези на імплантах. До доступніших рішень можна віднести мости та металеві коронки. Також під час протезування незнімними конструкціями необхідно підготувати зуби або провести оперативне втручання.

Який протез краще

Який протез краще на верхню щелепу

У подібних ситуаціях важливо не тільки відновити функціональність зубів, а й забезпечити їм привабливість, особливо коли відсутні передні. Вибір протеза в такому разі залежить від багатьох чинників, включно зі станом кісткової тканини, кількістю втрачених зубів, пріоритетами пацієнта і його бюджетом.

Протези для фронтальної частини

Для відновлення зубів, розташованих у передньому відділі, краще встановлювати конструкції, які вирізняються високою естетикою і можуть повністю повторювати відтінок і форму натуральних зубів.

Вініри

Ідеально підходять для корекції невеликих естетичних недоліків, таких як колір, форма або нерівності. Однак варто враховувати, що під час мікропротезування встановлюють не одну накладку на зуби, а в середньому 6 – на всю видиму зону посмішки.

Імпланти

Найбільш довговічний і естетичний варіант. Для фронтальної ділянки зазвичай зупиняються на керамічних протезах – вони мають максимально природний вигляд, але потребують дбайливішого ставлення.

Вибір багато в чому залежить від того, наскільки сильно зруйнований зуб. У разі дрібних дефектів – можна виправити ситуацію за допомогою вінірів. Якщо пошкодження значні, то оптимальний варіант – імпланти. Вони дають змогу відновити як один, так і кілька зубів одразу.

Протези для бічних зубів

За відсутності молярів і премолярів на першому місці стоїть відновлення їхньої функціональності, щоб вони могли бути стійкими до жувального навантаження. Тому варто розглядати більш міцні та надійні варіанти:

  • Імпланти. У разі втрати бічних зубів імпланти є хорошим рішенням. Однак у цьому разі краще вибирати цирконієві – вони міцні, але коштують дорого.
  • Коронки. Більш доступний варіант, але тільки в тому разі, якщо залишилася частина зуба, яка буде опорою для коронки. Оптимальним вибором за міцністю і вартістю вважаються металокерамічні конструкції.
  • Мостоподібні протези. За відсутності 1-3 зубів доцільно встановлювати мости. Вони можуть бути встановлені на імплантах (без обточування сусідніх зубів) або на підготовлених опорних зубах (більш доступний за ціною варіант).
  • Знімні протези. У разі втрати кількох бічних одиниць можна розглянути варіант з конструкціями знімного типу. Вони належать до бюджетних, але слід бути готовим до того, що протези вимагають знімання для чищення, що не завжди зручно.

Так чи інакше лікар обов’язково обговорює можливі варіанти протезування з пацієнтом і робить остаточний вибір, враховуючи його побажання й особливості конкретного випадку.

Який протез на зуби краще

Який протез краще на нижню щелепу

Для відновлення цілісності зубного ряду нижньої щелепи важливо вибрати протез, який буде функціональним, стійким і комфортним, враховуючи високе жувальне навантаження. У цьому випадку особлива увага приділяється міцності та довговічності матеріалів:

  • Імпланти – найнадійніший і найдовговічніший варіант. Імплантація в кістку забезпечує стабільність протезу, він витримує високі жувальні навантаження і запобігає атрофії кістки, але вимагає оперативного втручання.
  • Мостоподібні протези – фіксуються на здорових опорних зубах, які потребують попередньої обробки, або на імплантах. Забезпечують більш високу міцність і стійкість, ніж знімні конструкції.
  • Незнімні протези на штифтах – коронки на штифтах є альтернативою імплантам. До того ж, якщо пацієнту не важлива естетика, можна вибрати найбюджетніший варіант – міцний і довговічний протез з металу.
  • Знімні бюгельні протези – підходять у разі втрати кількох одиниць, якщо незнімне протезування неможливе. Фіксуються до опорних зубів за допомогою кламерів або замків, менш стійкі, ніж інші конструкції, але відновлюють жувальну функцію.
Поверніть собі посмішку якомога раніше!
Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Які протези краще якщо немає зубів

Якщо у пацієнта немає жодного зуба, популярним варіантом залишається повне знімне протезування. Найбільш демократичними за ціною є акрилові конструкції, які повністю імітують зубощелепну систему. Однак людині потрібен час, щоб до них звикнути. Також під час носіння таких протезів можуть виникати дискомфортні відчуття і вони вимагають ретельного догляду.

Більш комфортним рішенням стануть безакрилові знімні протези. Завдяки своїй еластичності вони щільно прилягають до ясен, не натирають і забезпечують зручність у використанні.

Найсучаснішим і найдовговічнішим варіантом вважається незнімний мостоподібний протез на імплантах, встановлений за методиками All-on-4 або All-on-6. Така технологія дає змогу швидко відновити функціональність зубного ряду: лікар відразу встановлює тимчасовий протез, а після зрощення імплантів з кісткою – постійний.

Правильний вибір протеза ґрунтується не тільки на вподобаннях пацієнта, а й на стані зубощелепної системи, особливостях ротової порожнини, інших факторах. Тому вкрай важливо враховувати рекомендації лікаря, який проведе ретельну діагностику і врахує всі можливі протипоказання. Багаторічний досвід у галузі протезування зубів дає змогу фахівцям “Родинної стоматології” грамотно підбирати протези для кожного пацієнта. Максимально відповідаючи естетичним і функціональним вимогам, вони забезпечують комфорт і повертають впевненість у собі на довгі роки.

Автор статті:

Головний лікар клініки

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Схожі статті
Сертифікати наших спеціалістів

Що про нас говорять клієнти

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле
Записатися на прийом
* Обов'язкове поле