Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
У більшості людей зустрічаються різні аномалії зубного ряду – скупченість зубів, їх неправильне розташування, великі проміжки між зубами. Розв’язанням таких проблем стають перевірені часом брекети.
Брекети – найефективніші та найнадійніші ортодонтичні вироби, які допомагають змінити прикус і вирівняти зуби, сприяючи поліпшенню естетики посмішки й правильному функціонуванню зубощелепної системи. Це складна конструкція незнімного типу, що складається зі спеціальних скоб (брекетів), які окремо кріпляться на кожен зуб. Для їхнього з’єднання між собою використовують металеву дугу – вона чинить певний вплив на зуби, переміщаючи їх у правильне положення.
Корекція прикусу брекетами – досить тривалий процес, що пов’язано з поступовим зміщенням зубів у потрібний бік. Водночас на тривалість їхнього носіння впливає ступінь аномалії та вік людини. Наприклад, у дітей середній період носіння ортодонтичних конструкцій становить до 1,5 років. А дорослим пацієнтам доводиться носити брекети 1-3 роки, адже у них прикус уже повністю сформований і його коригувати складніше.
Безумовно основною причиною для призначення брекет-систем є естетика. Адже негарна посмішка призводить до втрати впевненості в собі та зниження самооцінки, що негативно позначається на житті людини загалом. Також носіння брекетів показано в разі дефектів зубного ряду, через які може погіршитися загальний стан організму:
Багато хто сприймає брекети як страшні металеві конструкції. Однак сучасна стоматологія пропонує різні варіанти, які відрізняються не тільки зовні, а й конструктивно. За допомогою яких ортодонтичних виробів зараз виправляють аномалії зубощелепної системи – читайте нижче.
В ортодонтичному лікуванні використовують різні конструкції, які, незважаючи на однаковий принцип дії, мають деякі відмінності.
Під час виготовлення брекетів використовують різні матеріали, що визначає не тільки їхній зовнішній вигляд, а й властивості.
Один із перших видів брекетів, які почали застосовувати в стоматології. Наразі вони вважаються найдешевшими, вирізняються міцністю і високою ефективністю. Такі конструкції виготовляють з медичної сталі та інших металів (титану, золота). До найбільшого мінуса металевих брекетів можна віднести помітність для оточення, через що людина може почуватися дискомфортно.
Оптимальне рішення для людей, яким важлива естетика. Такі брекет-системи виготовляють із керамічних напівпрозорих матеріалів із матовою поверхнею. Завдяки можливості індивідуального підбору відтінку брекетів і покриттю дуги білою композитною сумішшю конструкції практично не виділяються на тлі інших зубів. Також вони не подразнюють емаль і не спричиняють алергічних реакцій. Однак керамічні системи менш міцні, ніж металеві, і виправлення прикусу з їхньою допомогою потребує більше часу. Крім цього керамічні брекети можуть змінювати відтінок під дією барвників – чаю, кави, нікотину, вина.
Популярні ортодонтичні конструкції, які є найбільш непомітними. Їх виготовляють із синтетичного сапфіра – матеріал створюють у лабораторних умовах, він має високу міцність і стійкість до пошкоджень, що робить його ідеальним для використання в ортодонтії. Враховуючи повну прозорість сапфіра, брекети не привертають уваги та дають змогу почуватися впевнено. Також, на відміну від керамічних, сапфірові системи не змінюють відтінку під дією пігментів. А завдяки ідеально гладкій поверхні не подразнюють слизові оболонки рота. До єдиного мінуса можна віднести високу вартість. Також, незважаючи на міцність, вони все ж більш крихкі, ніж металеві, тому на час носіння брекетів доведеться відмовитися від твердих продуктів.
Компромісне рішення між комфортом, естетичністю і ціною. Якщо немає інших рекомендацій, то можливе комбінування брекет-систем. Наприклад, для корекції прикусу на верхній щелепі встановлюють керамічну або сапфірову конструкцію, а на нижній – металеву, яка дає змогу знизити вартість лікування.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
Вибір методу кріплення металевої дуги залежить від індивідуальних особливостей пацієнта та рекомендацій лікаря.
Класичні брекети, що дають змогу виправити найскладніші аномалії прикусу. У них дуга фіксується за допомогою еластичних або металевих лігатур, які обертаються навколо замочків і утримують дугу на місці. Під час встановлення такої брекет-системи потрібне щомісячне відвідування ортодонта для регулярної заміни лігатур, які з часом можуть розтягуватися або слабшати.
Брекети, в яких для фіксації дуги використовують спеціальні механізми – кліпси або засувки. Сама дуга вставляється в пази, які є на кожному брекеті, і закривається кришками. Загалом така конструкція має більш компактний вигляд. А завдяки вільному ковзанню всередині пазів вона не створює додаткового тиску на зуби, роблячи процес вирівнювання прикусу комфортнішим і прискорюючи його на 25%. Оскільки відсутня необхідність у заміні лігатур, відвідувати лікаря потрібно лише раз на 3 місяці для заміни дуги. Також, на відміну від лігатурних, на цих системах менше накопичуються зубні відкладення і залишки їжі, що полегшує догляд. Однак за ціною вони дорожчі.
Багато хто вважає, що брекети встановлюють лише на зовнішній частині зубів. Однак це не так.
Фіксація брекетів здійснюється на передньому боці зубів. Це найпоширеніший вид ортодонтичних конструкцій, який вирізняється високою ефективністю, легкістю обслуговування і регулювання, а також більш доступною вартістю. До недоліків можна віднести косметичний ефект – вестибулярні брекети видно під час розмови або посмішки, що може спричинити естетичний дискомфорт.
Завдяки кріпленню на внутрішній поверхні зубів такі брекет-системи є абсолютно прихованими від оточення. Зважаючи на особливості розміщення, вони вимагають максимально точних зліпків і моделювання для ідеальної посадки конструкції. На відміну від вестибулярних, у них триваліший період звикання через контакт з язиком, також можуть тимчасово виникнути проблеми з дикцією. Вони складніші в гігієні та коштують дорожче.
Фіксація брекетів – складний процес, що вимагає від лікаря уважності та професіоналізму. Для досягнення найкращого результату важливі всі етапи, які виконуються в однаковій послідовності, незалежно від обраного типу брекет-системи.
Для контролю за процесом лікування і корекції брекет-системи пацієнту потрібно буде періодично відвідувати ортодонта. Це допоможе забезпечити ефективне і безпечне виправлення прикусу, запобігти можливим ускладненням і досягти бажаних результатів в оптимальні терміни.
Чи можливе встановлення вінірів на криві зуби?
Що таке альвеоліт після видалення зуба: симптоми та лікування
Як зрозуміти, що росте зуб мудрості: головні симптоми
Як зняти набряк щоки від зуба в домашніх умовах
Скільки часу займає імплантація зубів
Що таке резекція кореня зуба: покази та рекомендації
Що таке пришийковий карієс: стадії та лікування
Цирконієві коронки або металокераміка: що краще вибрати
Що таке флюс зуба та як його можна вилікувати
Карієс молочних та постійних зубів у дітей
Можливі наслідки імплантації зубів
Як заспокоїти зубний біль в домашніх умовах
Можливі ускладнення після видалення зуба мудрості та їх профілактика
Чи боляче ставити зубні імпланти
Чому кровоточать ясна: причини та методи лікування
Що таке правильний прикус зубів та яким він має бути
Особливості лікування зубів під час вагітності
Коли та як прорізуються перші зуби у дітей: симптоми та терміни
Що таке перикороніт зуба мудрості: симптоми та лікування
© 2024 Родинна Стоматологія