Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Карієс є найпоширенішим захворюванням зубів, яке може спричиняти значний дискомфорт на певній стадії розвитку. Це проблема, яка торкається людей будь-якого віку — як дорослих, так і дітей. Щоб ураження не зруйнувало зубний ряд, необхідно проводити профілактику карієсу — заходи, які допомагають знизити ризик виникнення захворювання.
Карієс виникає через недостатню гігієну ротової порожнини, надмірне споживання солодких продуктів, наявність шкідливих звичок та інші чинники. Ігнорування запобіжних заходів може призвести до руйнування емалі за кілька років та виникнення ускладнень.
Щоб в домашніх умовах підтримувати здоров’я зубного ряду, рекомендується дотримуватися таких загальних правил:
Причиною розвитку карієсу можуть стати будь-які залишки їжі у зубах, проте найбільше його провокують саме цукри, адже вони змінюють кислотність у ротовій порожнині. Повністю відмовлятися від солодкого задля збереження зубів немає потреби — достатньо просто обмежити кількість продуктів із вмістом цукру та дотримуватися правил гігієни після їх споживання. Щоб уникнути розвитку стоматологічних хвороб, після десерту рекомендується закінчити трапезу шматочком яблука або сиру — це допоможе вирівняти кислотний баланс у роті. Також необхідно видалити з ротової порожнини залишки солодощів, у яких можуть розмножуватися патогенні бактерії.
Каріозні ураження зубів з’являються внаслідок тривалого контакту з їжею — у цих залишках формується сприятливе середовище для появи патогенних бактерій. Захворювання може з’явитися як у дорослих, так і у дітей — тому важливо привчати до гігієни ротової порожнини з раннього віку, щоб ця корисна звичка збереглася на все життя.
Щоб підтримувати здоров’я зубів у дітей, необхідно починати догляд за ротовою порожниною вже після появи першого молочного зубчика. Для цього існують спеціальні маленькі зубні щітки з м’якими щетинками та дитяча зубна паста. Крім того, для усунення ризиків проблем з зубами можна використовувати спеціальні серветки з ксилітом — це чудовий спосіб для видалення м’якого нальоту з емалі у немовлят. Після появи першого зубчика дитину необхідно показати стоматологу і надалі відвідувати стоматологічну клініку раз на 6 місяців для профілактичного огляду.
Привчати до гігієни ротової порожнини необхідно з раннього віку, а з досягненням 5-річного віку до звичайного чищення можна додати ополіскування. Профілактика карієсу також складається з введення в раціон дитини достатньої кількості продуктів з високим вмістом кальцію та обмеження споживання солодощів.
Головне правило, якого мають дотримуватися дорослі люди для запобігання стоматологічним захворюванням — це усунення ризиків їх розвитку за допомогою профілактичних заходів та підтримки імунітету. Стандартні рекомендації для профілактики карієсу у дорослих складаються з ретельного щоденного чищення зубів, збалансованого харчування та утримання від шкідливих звичок. Додатково можна використовувати зубну пасту з фтором та спеціальні жуйки без цукру у складі, що допомагають видалити залишки їжі з зубів.
Для дбайливої та ефективної гігієни ротової порожнини важливо використовувати відповідні інструменти та засоби. Для вибору найкращих засобів необхідно отримати консультацію стоматолога, оскільки кожна людина унікальна — не існує універсальних рекомендацій, які підходять усім. Наприклад, у людини може бути тонка емаль, підвищена чутливість зубів або особливе розташування різців та молярів. У таких випадках лікар допоможе вибрати спосіб для якісної та безпечної гігієни ротової порожнини. Якщо у пацієнта є хронічні захворювання, необхідно повідомити стоматолога про їх наявність, адже це також може впливати на рекомендації.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
У період вагітності організм жінки скеровує багато корисних речовин на розвиток плоду, що може негативно позначитися на якості зубів майбутньої мами. Щоб уникнути стоматологічних проблем, жінкам треба підтримувати баланс вітамінів та мікроелементів, приймаючи спеціальні препарати, призначені лікарем. Такий запобіжний захід має подвійну користь — він усуває ризик розвитку проблем у матері, а також забезпечує дитину корисними речовинами для правильного розвитку.
Вагітним жінкам необхідно дотримуватися збалансованого раціону, у якому буде мінімальна кількість простих вуглеводів та багато продуктів із високим вмістом фтору та кальцію. Меню, що складається з молочних продуктів, овочів, фруктів та риби, допоможе зберегти зуби здоровими. Майбутня мама також має сумлінно дотримуватися гігієни ротової порожнини та відвідувати стоматолога для профілактичного огляду і професійної чистки.
Підтримка гігієни ротової порожнини в домашніх умовах значно знижує ризик стоматологічних захворювань, проте ризик ураження емалі патогенними бактеріями залишається навіть за ретельної та регулярної гігієни. Щоб запобігти передчасному руйнуванню зубів, рекомендується регулярно відвідувати стоматолога. Фахівці проводять профілактику карієсу зубів, надаючи такі послуги:
Окрім зовнішніх (екзогенних) процедур, які безпосередньо впливають на зуби, стоматологи також можуть призначити внутрішню (ендогенну) профілактику. Такі заходи передбачають приймання мінералів та вітамінів — це допомагає підтримувати здоров’я ротової порожнини. Призначення препаратів завжди здійснюється на основі результатів аналізів, і лише тоді, коли у пацієнта є дефіцит важливих для зубів мікроелементів.
Що краще вибрати: вініри чи коронки та які між ними відмінності
Що таке абсцес зуба: причини виникнення, симптоми та лікування
Чи можливе встановлення вінірів на криві зуби?
Що таке альвеоліт після видалення зуба: симптоми та лікування
Як зрозуміти, що росте зуб мудрості: головні симптоми
Як зняти набряк щоки від зуба в домашніх умовах
Скільки часу займає імплантація зубів
Що таке резекція кореня зуба: покази та рекомендації
Що таке пришийковий карієс: стадії та лікування
Цирконієві коронки або металокераміка: що краще вибрати
Що таке флюс зуба та як його можна вилікувати
Карієс молочних та постійних зубів у дітей
Можливі наслідки імплантації зубів
Як заспокоїти зубний біль в домашніх умовах
Можливі ускладнення після видалення зуба мудрості та їх профілактика
Чи боляче ставити зубні імпланти
Чому кровоточать ясна: причини та методи лікування
Що таке правильний прикус зубів та яким він має бути
Особливості лікування зубів під час вагітності
Коли та як прорізуються перші зуби у дітей: симптоми та терміни
© 2024 Родинна Стоматологія