Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Оновлення посмішки з мінімальним втручанням – це можливо. Відновити естетику передніх зубів швидко і надовго дають змогу вініри, про які ми хочемо детально розповісти.
Вініри – це найпопулярніша технологія естетичної стоматології, що дає змогу кардинально змінити зовнішній вигляд зубів з метою отримання “голлівудської усмішки”.
Зубні вініри – незнімні мікропротези завтовшки 0,1-0,6 мм, які фіксують на зовнішню (фронтальну) поверхню 8-10 зубів верхнього і, зазвичай, нижнього ряду для підвищення їхніх естетичних якостей. Вініринг дає змогу поліпшити посмішку пацієнта з мінімальним препаруванням зубів. Основне завдання вінірів – маскування візуальних дефектів, щоб зробити зуби рівними та привабливими.
Вініри виготовляють індивідуально, повторюючи природні вигини та прозорість емалі, що робить їх непомітними для оточення. На відміну від коронок, вони не замінюють зуб, а лише “облицьовують” його, зберігаючи функціональність і мінімізуючи втручання в тканини.
Проведення мікропротезування вінірами може бути показано з різних причин:
Відтак стоматологічні вініри дають змогу досягти гарної та білосніжної усмішки, ефективно приховуючи різні недоліки зубного ряду.
Однак існують ситуації, коли встановлення пластинок на зуби протипоказане. До них належать:
Попри наявність протипоказань, багато з них є відносними – обмеження на встановлення пластинок можуть бути зняті після проведення відповідного лікування.
Накладки на зуби – сучасна і популярна методика естетичної реставрації, яка має низку явних плюсів.
Встановлення вінірів належить до малотравматичних процедур. Здебільшого вона не вимагає застосування анестезувальних засобів, оскільки процес обробки зубів мінімальний і не зачіпає нервові закінчення. Це робить цю процедуру комфортною для більшості пацієнтів.
Після встановлення пластинок пацієнту не потрібно довго звикати до нових зубів. На відміну від інших методик реставрації вініри забезпечують природний зовнішній вигляд зубів і зручність одразу після встановлення. Пацієнти швидко повертаються до звичного життя, абсолютно не відчуваючи дискомфорту під час розмови або вживання їжі.
Процес встановлення мікропротезів займає мінімум часу. Зазвичай потрібен всього один або кілька візитів до фахівця. Завдяки точній технології виготовлення і легкості встановлення накладок час на процедуру значно скорочується.
Після вінірингу пацієнт одразу бачить поліпшення зовнішнього вигляду своїх зубів. На відміну від інших процедур естетичної реставрації результат можна оцінити негайно, що є одним з найпривабливіших аспектів методики.
Отже, встановлення вінірів – це зручний, швидкий і безболісний спосіб досягнення ідеальної посмішки.
Для кожного пацієнта накладки на зуби підбираються індивідуально. Все залежить від потреб людини, її бюджету, а також рекомендацій стоматолога. Лікар допоможе підібрати оптимальний варіант для відновлення зубів з урахуванням усіх анатомо-фізіологічних факторів і бажаного вигляду.
До найпоширеніших належать вініри на зуби з кераміки та композиту.
Керамічні (порцелянові) вініри вирізняються високою естетичністю та довговічністю, тому їх використовують для створення “голлівудської усмішки”. Накладки з кераміки мають чудову прозорість і стабільну стійкість до забарвлення навіть за частого вживання чаю, кави або вина. Вони ідеально імітують натуральні зуби. Однак їхня вартість досить висока порівняно з варіантом із композиту. Оскільки керамічні вініри для зубів виготовляються за індивідуальними зліпками, то потрібно кілька візитів до фахівця.
Крім цього, з порцеляни роблять люмініри – ультратонкі накладки на зуби, за допомогою яких можна усунути дефекти кольору і незначні відколи емалі. Їхнє встановлення не потребує попереднього препарування зубів, тому процедура проходить абсолютно безболісно.
Накладки з фотополімерного складу, що володіє широкою палітрою кольорів. Вони більш доступні за ціною, водночас дають змогу проводити естетичну корекцію зубів безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта, без необхідності виготовлення зуботехніками. Однак композитні вініри є менш довговічними і з часом втрачають свій початковий зовнішній вигляд.
Керамічні накладки на зуби більш стійкі до навантажень і фарбування, тому здатні прослужити 10-15 років, а за умови правильного догляду і довше. Композитні вініри вважаються менш міцними, вони можуть стиратися, змінювати колір і схильні до відколів. У середньому їхній термін служби становить 3-5 років.
Крім матеріалу виготовлення на довговічність мікропротезів впливає якість встановлення. Грамотний фахівець забезпечить точну посадку і надійну фіксацію вінірів на зуби. У той час як у разі недотримання технології встановлення велика ймовірність швидкого відклеювання пластинок або появи на них відколів.
Крім цього, термін служби накладок залежить від регулярності та якості гігієни порожнини рота після естетичної реставрації. Однак навіть при дотриманні всіх рекомендацій з часом вініри вимагають заміни. Зазвичай це пов’язано або з їхнім природним зносом, або з поступовою зміною лінії ясен (рецесією), що відбувається в процесі старіння людини.
Залежно від показань і вибору матеріалу мікропротези встановлюють прямим або непрямим методом.
Естетична реставрація, що передбачає моделювання тонких накладок безпосередньо на зубах пацієнта з використанням композитних складів, які тверднуть під впливом спеціальної лампи. Здебільшого зубна емаль практично не сточується, що дає змогу максимально зберегти зубні тканини. Після формування пластинки шліфують і полірують.
Ця методика ідеально підходить у ситуаціях, коли необхідно поліпшити естетику “тут і зараз”. Прямі вініри коштують дешевше, оскільки не вимагають виготовлення в лабораторних умовах. До того ж у разі відколу або потемніння матеріалу їх можна легко відновити і надати їм ідеального блиску. Однак, як уже зазначалося, композитні вініри поступаються керамічним варіантам у довговічності та міцності.
Метод встановлення вінірів, який вирізняється ефективністю і довговічністю. Він передбачає виготовлення мікропротезів у лабораторії за індивідуальними параметрами пацієнта. У цьому разі йдеться про керамічні вініри для зубів, створені з високою точністю за зліпками. Завдяки ідеальній передачі кольору і відповідності формі зуба, вони мають максимально природний вигляд. Непрямий спосіб встановлення пластинок на зуби вимагає більше часу і фінансових витрат, але забезпечує чудовий результат.
Незалежно від того, як було встановлено вініри, важливо дотримуватися рекомендацій лікаря і регулярно доглядати за порожниною рота. Це дасть змогу не тільки підтримувати отриманий результат довгий час, а й уникнути розвитку різних патологічних процесів під мікропротезами, зберігши зуби в хорошому стані навіть за тривалого носіння накладок.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
На відміну від композитних вінірів на зуби, які отримують за один візит до стоматолога, керамічні потребують більше часу для виготовлення та встановлення:
Важливо вибрати лікаря, який правильно підбере мікропротези і суворо дотримуватиметься протоколів встановлення, що стане гарантією довговічності, комфорту і природного зовнішнього вигляду вінірів. Фахівці нашої стоматологічної клініки допоможуть досягти бажаного результату, враховуючи індивідуальні особливості пацієнта та його побажання. А завдяки використанню передових технологій і якісних матеріалів ми забезпечимо високу естетику, надійність і довговічність вінірів.
Довіртеся професіоналам “Родинної стоматології” – і ваша усмішка стане бездоганною!
Як довго заживає рана після видалення зуба
Що таке ретейнери та чому їх потрібно носити після брекетів
Що таке галітоз, чому виникає неприємний запах з рота та як його позбутися
Нумерація зубів в стоматології: зубна формула людини
Чому відбувається відторгнення імпланта: ознаки та причини
Що таке дистальний прикус та методи його лікування
Догляд за зубами після відбілювання зубів: рекомендації стоматологів
Коли потрібно видаляти зуби мудрості, а коли варто зберегти вісімки?
Як часто потрібно робити гігієнічну чистку зубів у стоматолога
Що таке рецесія ясен, які її причини, симптоми та методи лікування
Харчування після встановлення брекетів: що можна їсти та яких продуктів уникати
Що таке абатмент зубного імпланта та яка його функція
Чи боляче встановлювати, носити та знімати брекети?
Що таке пародонтоз, які його причини, симптоми та методи лікування
Принцип роботи брекетів: як брекети вирівнюють зуби, виправляючи прикус
Чому хрустить щелепа біля вуха та як цього позбутися
Які краще вибрати брекети: металеві чи керамічні
Скільки часу служать керамічні та композитні вініри
Як працюють еластики, або резинки для брекетів
© 2025 Родинна Стоматологія