Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Втрата зуба – це не тільки естетичний дискомфорт, а й втрата функціональності зубного ряду. Тому стоматологи роблять усе можливе, щоб зберегти зуби навіть у разі розвитку запального процесу або травмування кореневої системи. У таких випадках може допомогти резекція кореня.
Ця процедура є оперативним втручанням, під час якого видаляється лише частина кореня і запалені тканини, уражені інфекцією. Так хворому зубу вдається продовжити життя навіть у тому разі, якщо стандартне лікування кореневого каналу не дає бажаного результату або не може бути проведене з певних причин. Це і є головною перевагою операції, яка не тільки дає змогу зупинити запальний процес, а й зберегти зуб.
Якщо більшість маніпуляцій (чищення, пломбування каналів) зазвичай виконують через коронкову частину зуба, то під час відсікання верхівки кореня – через альвеолярну кістку, зовні. Тобто за наявності штифта, пломби або моста їх не потрібно видаляти, що дає змогу спростити лікування і зберегти гроші пацієнта.
Інші переваги резекції верхівки кореня зуба:
Після апексектомії (резекції верхівки кореня) пацієнт зазвичай позбувається таких неприємних симптомів, як біль, набряк і дискомфорт, пов’язаних із поширенням інфекції. Вона дає змогу уникнути необхідності в дорогому протезуванні або імплантації.
Апексектомія не належить до стандартних процедур і призначається в певних випадках, коли лікування без оперативного втручання не допомагає.
У разі пародонтиту інфекція може проникати всередину тканин, що оточують зуб, уражаючи не тільки ясна, а й кореневу систему. Коли запалення поширюється на верхівку кореня, це може загрожувати сусіднім зубам. Щоб запобігти таким ускладненням, рекомендується провести відсікання ураженої тканини. До основних ознак пародонтиту належать кровоточивість і рухливість зубів, також може набрякати слизова оболонка, з’являтися болючість.
Підступне захворювання, яке протікає безсимптомно і часто виявляється під час призначення панорамного знімка щелепи з іншого приводу. Гранульома є вузликовим запаленням, оточеним сполучною тканиною. На вигляд це наріст на яснах у кореневій ділянці зуба, іноді заповнений гноєм. За розмірами він, зазвичай, не перевищує 5 мм. Через відсутність ранніх симптомів виявити утворення вдається лише на стадії вже сформованої гранульоми, коли з’являється сильний біль, темніє зуб, ясна набрякають і червоніють, з пародонтальних кишень починає виділятися гній.
Патологічне новоутворення в ясенних тканинах круглої форми, яке розташовується у верхній частині кореня і може досягати в діаметрі до 2 см. Розвивається внаслідок потрапляння мікроорганізмів у кореневий канал і подальшого поширення інфекції в кісткову тканину. Поступово кіста збільшується в розмірі, тиснучи на сусідні зуби та тим самим розхитуючи їх.
У “сплячому” стані патологічне утворення не проявляє себе, тому частіше виявляється випадково. Якщо ж дійшло до загострення запального процесу з утворенням гною, то кіста починає випинатися, спричиняючи диспропорцію щелеп.
Крім цього апексектомія призначається в разі, коли після ендодонтичного лікування повторно розвинувся запальний процес, корінь був пошкоджений або зламаний, у разі аномалій коренів. Однак ця процедура може виконуватися тільки за відсутності протипоказань, до яких належать:
За наявності таких протипоказань необхідно шукати інші способи розв’язання проблеми.
Для успішного лікування лікар повинен дотримуватися певної послідовності дій.
Рішення про необхідність проведення резекції зуба ухвалюється після того, як фахівець огляне пацієнта й отримає результат рентгенологічного обстеження. Знімок дає змогу точно побачити клінічну картину: де саме розташоване патологічне вогнище, яких воно розмірів тощо.
Оскільки відсікання верхівки кореня зуба передбачає розріз слизової, то для комфорту пацієнта процедура проводиться під місцевою анестезією. Використання безпечних знеболювальних препаратів дає змогу блокувати відчуття в ділянці проведення операції, тим самим роблячи процедуру максимально безболісною.
Для проведення необхідних маніпуляцій у пошкодженій ділянці кореня зуба лікар робить надріз і відшарування слизової. Через отвір, сформований у кістці щелепи, він відсікає верхню частину кореня і видаляє її разом з патологічним вогнищем.
Обов’язковим етапом апексектомії є очищення та обробка кореневого каналу антисептиками. Після цього виконується його пломбування спеціальним цементом. Для прискорення регенерації кістки порожнину, що утворилася, заповнюють штучним матеріалом, що заміщає натуральні тканини (остеопатичним).
На завершальному етапі відшарована слизова повертається на місце і накладаються акуратні шви. За необхідності встановлюється дренаж.
Операція цього виду проводиться за один візит у стоматологічну клініку і триває в середньому близько години. Наприкінці візиту лікар розповідає пацієнту про особливості догляду за ротовою порожниною після операції. Також призначає дату повторного відвідування для контролю за станом ясен (за 2-3 дні) і зняття швів (за 10-14 днів).
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
Для прискорення відновлення після хірургічного втручання та запобігання виникненню ускладнень пацієнт має дотримуватися певних рекомендацій:
Якщо виникають найменші підозри на запалення кореня зуба, важливо не затягувати з візитом до фахівця. Лікарі “Родинної стоматології” проведуть детальну діагностику і зроблять все, щоб врятувати зуб. У нашій стоматологічній клініці приділяють велику увагу питанню безпеки та комфорту пацієнтів. Завдяки використанню високоякісних матеріалів і передових технологій наші фахівці забезпечують надійне і безболісне лікування, гарантуючи кожному пацієнту індивідуальний підхід і високий рівень стоматологічних послуг.
Чи можливе встановлення вінірів на криві зуби?
Що таке альвеоліт після видалення зуба: симптоми та лікування
Як зрозуміти, що росте зуб мудрості: головні симптоми
Як зняти набряк щоки від зуба в домашніх умовах
Скільки часу займає імплантація зубів
Що таке пришийковий карієс: стадії та лікування
Цирконієві коронки або металокераміка: що краще вибрати
Що таке флюс зуба та як його можна вилікувати
Карієс молочних та постійних зубів у дітей
Можливі наслідки імплантації зубів
Як заспокоїти зубний біль в домашніх умовах
Можливі ускладнення після видалення зуба мудрості та їх профілактика
Чи боляче ставити зубні імпланти
Чому кровоточать ясна: причини та методи лікування
Що таке правильний прикус зубів та яким він має бути
Особливості лікування зубів під час вагітності
Коли та як прорізуються перші зуби у дітей: симптоми та терміни
Що таке перикороніт зуба мудрості: симптоми та лікування
© 2024 Родинна Стоматологія