Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Виправлення прикусу за допомогою брекетів – тривалий процес, який може тривати від 1 до 3 років. Під час ортодонтичного лікування важливо не забувати про здоров’я зубів, оскільки під конструкцією може розвинутися карієс. Як уникнути подібних ситуацій і що робити, якщо така проблема виникла – про це й розповімо.
Каріозне ураження зубів – патологічний процес, який вимагає негайного лікування навіть за наявності ортодонтичних конструкцій. Але в цьому випадку процедура пов’язана з особливим підходом. Адже для обробки ураженої ділянки може знадобитися зняття окремих елементів системи або всієї дуги.
Необхідність у лікуванні виникає в таких випадках:
Після лікувальних заходів процес корекції прикусу продовжується.
Перед початком ортодонтичного лікування лікарі наполегливо рекомендують повністю вилікувати зуби, а також провести професійну чистку. Це пояснюється низкою причин:
Тому перед встановленням брекет-систем обов’язково проводять санацію ротової порожнини, включно з лікуванням усіх зубів з карієсом, також зміцнюють емаль.
Основною причиною появи карієсу під брекетами є недостатня гігієна. Такі конструкції ускладнюють повноцінне чищення зубів, що створює сприятливі умови для накопичення нальоту і розмноження бактерій. Зокрема, в брекет-системах можуть залишатися частинки їжі, які складно видалити звичайною зубною щіткою. Якщо не користуватися спеціальними засобами для догляду, наліт швидко мінералізується, що призводить до запалення ясен і руйнування емалі.
Крім цього, емаль стоншується і стає більш вразливою за нестачі поживних речовин через незбалансоване харчування. До причин карієсу відносять і часті стреси, шкідливі звички.
Лікування карієсу зі встановленою брекет-системою відрізняється від стандартних процедур. До основних етапів належать такі.
Визначення ураженої ділянки з використанням рентгена або інших методів візуалізації.
У разі ураження карієсом жувальної або вільної від брекетів поверхні зуба лікування проводять звичайним способом. Якщо патологічний процес розвивається під елементами конструкції або в міжзубних ділянках – ортодонт знімає всю дугу або її окремі частини для безперешкодного доступу до ураженої зони.
Терапію проводять стандартним способом, але з особливою акуратністю: очищення порожнини, пломбування, обробка спеціальними складами. По завершенню лікування брекети встановлюють на місце, якщо виникла необхідність у їхньому знятті.
У рідкісних випадках може знадобитися видалення зуба, коли його стан критичний і подальше лікування недоцільне. Крім цього, рішення про екстракцію зуба може бути ухвалено, якщо він заважає процесу виправлення прикусу, наприклад, за сильної скупченості. У таких ситуаціях ортодонт і стоматолог працюють спільно, щоб мінімізувати вплив видалення на процес корекції аномалій прикусу.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
Для запобігання каріозному ураженню зубів під час носіння брекетів необхідно дотримуватися певних правил:
Виправлення аномалій прикусу за допомогою брекетів вимагає уважного підходу як з боку лікаря, так і пацієнта. Важливо дотримуватися рекомендацій і в разі виявлення карієсу негайно звертатися до ортодонта. Фахівці “Родинної стоматології” оцінять стан ротової порожнини і підберуть оптимальні методи лікування карієсу, щоб зберегти здоров’я зубів і домогтися ідеальної посмішки без ускладнень.
Скільки часу служать керамічні та композитні вініри
Як працюють еластики, або резинки для брекетів
Які зубні протези краще вибрати: найдешевші та найдорожчі варіанти
Знеболення у стоматології: все про види анестезії
Що таке початковий карієс: як попередити та лікувати
Брекети і зуби мудрості: чи потрібно видаляти зуби мудрості для брекетів
Протипоказання до встановлення зубних імплантів
Що таке бруксизм, або скрегіт зубами у дітей та дорослих
Види неправильного прикусу: наслідки для здоров'я та шляхи виправлення
Як біла дієта допомагає зберегти результат відбілювання зубів
Що краще вибрати: вініри чи коронки та які між ними відмінності
Що таке абсцес зуба: причини виникнення, симптоми та лікування
Чи можливе встановлення вінірів на криві зуби?
Що таке альвеоліт після видалення зуба: симптоми та лікування
Як зрозуміти, що росте зуб мудрості: головні симптоми
Як зняти набряк щоки від зуба в домашніх умовах
Скільки часу займає імплантація зубів
Що таке резекція кореня зуба: покази та рекомендації
Що таке пришийковий карієс: стадії та лікування
Цирконієві коронки або металокераміка: що краще вибрати
© 2025 Родинна Стоматологія