Видалення зубів

Видалення зуба – поширена стоматологічна процедура, що передбачає оперативне втручання, під час якого зуб повністю видаляють з альвеоли. До таких дій вдаються в тому разі, коли зуб неможливо вилікувати або є показання до його видалення. 

Позбутися чи терпіти біль – коли необхідно проводити видалення зуба

Перед виконанням процедури стоматолог візуально оглядає порожнину рота для визначення стану зуба. Також проводиться рентгенологічне дослідження, що дає змогу детально побачити клінічну картину. На підставі отриманих результатів фахівець визначає необхідність проведення екстракції, обирає оптимальну методику і повідомляє вартість видалення зуба.

Основні причини, коли доводиться виривати зуб:

  • каріозне ураження глибоких тканин;
  • сильне пошкодження коронкової частини;
  • ураження кореня;
  • надмірна рухливість;
  • неправильне розташування;
  • значне оголення кореневої частини (занедбаний пародонтит);
  • новоутворення біля кореня, яке не можна видалити;
  • ускладнений періодонтит тощо.

У випадку з «вісімками» (зубами мудрості), найчастішим показанням для їхньої екстракції є дистопія (нахил щодо зубного ряду) або ретенція (проблеми з прорізуванням). Також видалення зубів може бути частиною ортодонтичного лікування, коли вирівнюється зубний ряд і потрібне місце для того, щоб зубні одиниці набули правильного положення.

"Родинна Стоматологія" — це:
Років бездоганного сервісу та інновацій
0 +
Здорових посмішок наших пацієнтів
0 +
Кваліфікованих лікарів-стоматологів
0 +
Страхових компаній, з якими ми співпрацюємо
0 +

Види видалення зубів: від простого до складного

Кожна хірургічна процедура з вилучення зубів має свої особливості. Залежно від складності випадку стоматолог проводить певні маніпуляції й використовує конкретний набір інструментів. Саме за цими критеріями видалення зубів поділяється на 2 типи. 

Просте

Процедура, яка вирізняється швидкістю виконання і супроводжується мінімальними больовими відчуттями. Зазвичай у цьому випадку зуби рухливі або мають мінімальну кількість коренів. Під час простого видалення зуб добре видно, що дає змогу міцно зафіксувати його щипцями і вирвати за один етап. У будь-якому разі виконується попереднє знеболювання ясен. Після завершення процедури лікар обробляє лунку і прикриває її марлевим тампоном, щоб утворився кров’яний згусток для безпечного загоєння відкритої рани.

Також як пристосування може використовуватися періотом – дуже гнучкий інструмент, який забезпечує доступ до кореня зуба і дає змогу акуратно розсікти періодонтальну зв’язку. Використання періотома спрощує процедуру екстракції зуба і робить її менш травматичною. 

Складне

У таких ситуаціях лікарю доводиться виконувати більший обсяг роботи – робити розріз ясен, розпилювати зуб, зашивати рану. Відповідно, це вимагає додаткового часу і збільшує ціну на видалення зуба. До складних випадків відносять аномальні стани зубів мудрості: неправильне розташування, труднощі з прорізуванням (часткове або повне приховування в кістковій тканині).

У таких ситуаціях потрібно добре підготуватися до процедури, щоб все минуло якісно і без будь-яких негативних наслідків для пацієнта. Складне видалення зуба вимагає обов’язкового проведення рентгенологічних досліджень, наявності спеціальних інструментів і високого професіоналізму лікаря. Оскільки процедура належить до невеликих хірургічних операцій, то найчастіше її проводять під седацією.

Великий плюс сучасної стоматології – використання передових інструментів, таких як ультразвуковий скальпель, фізіодиспенсер. Це дає змогу мінімізувати травматичність лікування і скоротити відновлювальний період навіть після складного вилучення зубів. 

Популярні послуги

Ми надаємо повний спектр стоматологічних послуг з лікування та профілактики зубів, щоб посмішка кожного члена вашої родини була завжди світлою та здоровою

Видалення зуба – забудьте про страхи з минулого

Видалення зубів у Києві в клініці «Родинна Стоматологія» проходить у кілька етапів:

1. Консультація

Лікар оглядає пацієнта, встановлює діагноз і визначає, чи справді єдиним виходом є видалення зуба, чи його можна зберегти. За необхідності призначається додаткове обстеження.

2. Знеболювання

Анестезія – обов’язкова частина екстракції зуба, необхідна для комфорту пацієнта. До всіх маніпуляцій стоматолог знеболює ділянку лікарськими засобами, що знижують чутливість певної зони. Дуже вразливим пацієнтам, які зазнають сильного почуття страху, пропонують видаляти зуб під седацією.

3. Екстракція зуба

Тактика вилучення підбирається залежно від клінічної картини. Здебільшого має значення розташування зуба, що визначає кількість коренів і ступінь занурення в кісткову тканину.

4. Накладання швів

Після видалення зубів найчастіше лунку зашивають. Це робиться для того, щоб залишки їжі не потрапляли у відкриту рану і відновлювальний період минув без ускладнень.

5. Зняття швів

Коли лунка зажила, лікар видаляє шовний матеріал. Для цього пацієнт приходить на прийом приблизно через 10 днів після екстракції зуба.

Залежно від клінічного випадку етапи вилучення зуба можуть змінюватися – вимагати більше або менше маніпуляцій.

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Рекомендації після видалення зуба

Щоб відновлювальний період після екстракції зуба минув легко і завдавав мінімум дискомфорту, не слід нехтувати правилами догляду за ротовою порожниною. Їх дає лікар кожному пацієнту після відвідування стоматологічного кабінету. Це дасть змогу скоротити процес загоєння ранки й уникнути негативних наслідків.

У середньому післяопераційний період триває 6-10 днів, протягом яких варто дотримуватися рекомендацій.

У першу добу:

  • Не можна після екстракції зуба відразу ж прибирати марлевий тампон, поставлений лікарем – його потрібно потримати в ділянці лунки близько 20-40 хвилин;
  • Протягом 2-3 годин після вилучення зуба не можна вживати їжу і пити (навіть у незначній кількості) або полоскати рот;
  • Не проводити гігієнічні процедури протягом 12 годин після того, як було вирвано зуб;
  • Щоб зменшити набряклість і уникнути появи гематоми, до щоки рекомендують прикладати холодний компрес (кожні 2 години на 10-15 хвилин);
  • За наявності болю можливий прийом знеболювальних препаратів.

Протягом 3-4 днів:

  • Слід виключити з раціону гарячі, перчені та надто солоні страви, тверду їжу, водночас пережовувати їжу слід з протилежного боку від вирваного зуба, щоб у лунку не потрапляла їжа та не було навантаження на кісткову тканину, що загоюється;
  • Не курити і не вживати алкоголь;
  • Не чіпати і не видаляти згусток крові в лунці, щоб уникнути інфікування рани;
  • Не відвідувати сауну, не приймати гарячу ванну, відмовитися від значних фізичних навантажень;
  • За наявності больових відчуттів і припухлості – спати на протилежному боці.

Збереження помірного болю, набряклості та невелике підвищення температури ввечері – нормальні явища після видалення зуба. Так організм реагує на оперативне втручання, навіть незначне.

Якщо в післяопераційний період із лунки починає сильно йти кров, з’являється пульсуючий біль, дуже набрякає щока або температура підвищується до 38-39 градусів – це привід негайно відвідати лікаря.

Видалення зубів у Києві в «Родинній Стоматології»

У разі виникнення будь-яких проблем із зубами рекомендуємо, не відкладаючи, відвідувати стоматолога. Це дасть змогу підібрати ефективне і менш інвазивне лікування, яке допоможе зберегти зуб. У ситуації, коли його неможливо врятувати або є показання до видалення, фахівці клініки «Родинна Стоматологія» зроблять усе, щоб процедура минула швидко та якісно.

Провівши детальну діагностику, лікар підбере оптимальний спосіб екстракції та визначить, скільки коштуватиме вирвати зуб. Ми дбаємо про здоров’я клієнтів, тому всі процедури виконуються відповідно до високих медичних стандартів, з застосуванням сучасних методик і новітнього обладнання. Наша мета – зробити процес видалення зубів комфортним для кожного. Наші висококваліфіковані фахівці завжди враховують індивідуальні особливості пацієнта та його побажання. Всі роботи проводяться дуже акуратно, з мінімальним травмуванням навколишніх тканин. Це дає змогу зробити операцію більш щадною і скоротити час відновного періоду.

Видалення зуба – це не вирок, а крок до поліпшення здоров’я та естетики зубного ряду. Тому не бійтеся відвідувати лікаря, який не тільки вирве зуб, а й розповість про способи відновлення краси усмішки. 

Використовуємо сучасні методи, матеріали і підходи.
Що це означає для наших пацієнтів?
швидко позбулися дискомфорту після процедури
0 %
стали впевненішими завдяки покращеній посмішці
0 %
відзначили, що результат перевершив очікування
0 %

Ціни на видалення зубів

Послуги
Ціна/грн
1
Видалення постійного зуба просте
1300
2
Видалення постійного зуба складне
1800
3
Видалення постійного зуба атипове І ступінь складності
2500
4
Видалення постійного зуба атипове ІІ ступінь складності
3000
5
Видалення постійного зуба атипове ІІІ ступінь складності
3500
6
Видалення постійного зуба з підготовкою альвеолярного краю до протезування
2000
7
Розтин слизової оболонки
500
8
Ушивання лунки
500
9
Кюретаж лунки
500
10
Постановка дренажу
500
11
Гемостатична губка
300
12
Симптоматичне лікування альвеоліту
800

Професійні стоматологи-хірурги

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Сертифікати наших спеціалістів
Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле
Записатися на прийом
* Обов'язкове поле