Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Фторування зубів — один із основних сучасних методів укріплення емалі дитячих зубів та профілактики карієсу. Природно саме фтор є тим важливим мікроелементом, який забезпечує правильний ріст, здоров’я та розвиток зубів.
Що ж відбувається, коли його недостатньо? Тоді емаль тоншає, а кислоти, шкідливі бактерії та продукти їх життєдіяльності починають руйнувати зуби малечі.
Уникнути цього і в певних випадках зупинити процес руйнування допоможе вчасно проведена процедура фторування зубів. Адже по свої суті вона є відновленням емалі.
Показання для фторування зубів
Бажання зберегти здоров’я зубів дитини та попередити виникнення карієсу та інших стоматологічних захворювань — ось найперше показання до фторування.
Але є і фактори, які переводять фторування із розряду профілактики в потребу:
Результат фторування зубів
Як проходить фторування зубів у “Родинній Стоматології”
Існує два способи проведення процедури фторування:
1. Просте фторування
Цей спосіб фторування може проводитися двома методами. При першому використовуються спеціальні капи, що наповнюються препаратом, у складі якого є фтор. Вони наносяться за зуби дитини на десять-п’ятнадцять хвилин.
Другий метод базується на нанесенні на попередньо очищену від нальоту поверхню зубів фторлаку.
Методи доволі ефективні, але вимагають регулярного повторення. Адже фтор не проникає при цьому глибоко в емаль та поступово зчищається при чищенні зубів.
2. Глибоке фторування
У процесі глибокого фторування зуби чистяться від каменю та нальоту, сушаться. На них послідовно наноситься спеціальний емаль-герметизуючий склад та речовина з гідроокисом кальцію.
При такому способі між нанесеними шарами здійснюється створення кристалів, які зберігаються в емалі протягом тривалого періоду часу. Активні речовини фтору та кальцію проникають у глибокі шари зубної емалі, живлячи зуб і роблячи його емаль міцнішою, що значно знижує ризик розвитку карієсу.
Як часто потрібно проводити процедуру фторування?
Зазвичай фторування проводиться курсами 1-2 рази на рік, залежно від стану емалі маленького пацієнта та інших стоматологічних проблем.
Чи може фторування нашкодити дитині?
Іони фтору не проходять через слизову оболонку. Фторвмісні засоби та фторлак не викликають надлишку фтору в організмі. Ми використовуємо сучасні та безпечні фторвмісні препарати, дотримуємося дозування та допустимої періодичності, не призначаємо процедуру, якщо в цьому немає необхідності. Тож процедура фторування в нашій клініці — абсолютно безпечна для Вашого малюка.
Чи є протипокази до фторування?
Фторування не проводиться на каріозних порожнинах. Адже це не зупинить процес руйнування зуба, не вилікує карієс. Той продовжить розростатися вглиб тканин зуба під емаллю. Тож, спершу обов’язково лікується сам карієс. А ось після терапевтичного лікування, щоб закріпити ефект та зміцнити зуби, фторування дуже доцільне.
Не можна проводити глибоке фторування зубів дітям при флюорозі (надлишок фтору в організмі).
Дитині буде боляче під час процедури?
Процедура фторування абсолютно безболісна та не приносить жодного дискомфорту малечі. А привітні лікарі та персонал клініки потурбуються і про моральний комфорт маленького пацієнта.
Фторування чи сріблення?
Це різні процедури з використанням цілком різних матеріалів, хоча ефект обидвох віддалено схожий. Проте, у сріблення є великий естетичний недолік — зміна кольору срібленого зуба на чорний. Тоді як сріблення потрібне для зупинення каріозного процесу, щоб дочекатися більшої готовності дитини до лікування. Фторування ще й підвищує міцність емалі.
Герметизація фісур є ефективним методом профілактики карієсу у дітей як молочних зубів, так і постійних. Ця процедура полягає у нанесенні спеціального захисного покриття на жувальну поверхню зубів. Матеріал покриття “закупорює” щілини та борозенки на зубах та створює захисний бар’єр від проникнення бактерій та кислот.
Чому варто проводити герметизацію фісур дитині?
Нерідко після того, як молочні зуби змінюються постійними, у дітей виникає проблема фісурного карієсу. Якщо говорити простими словами, фісури — це глибокі борозденки на жувальній поверхні зубів.
Саме ці місця можна вважати найбільш вразливими до виникнення карієсу, адже в таких заглибленнях нерідко залишаються залишки їжі, утворюється зубний наліт. Це пов’язано з тим, що навіть при стараній гігієні ротової порожнини, дитині складно ретельно очистити такі важкодоступні місця самостійно.
Резальт — фісури стають вразливим місцем для розвитку бактерій, які провокують карієс. А через недостатній рівень мінералізації емалі нових зубів, карієс починає розвиватися надзвичайно швидко.
При чому помітити цей процес батьки часто вже можуть лише тоді, коли захворювання перейшло до стадії утворення каріозної діри та вимагає терапевтичного лікування. Адже зміни кольору зубів, появу крейдоподібних плям (початкова стадія карієсу) в районі фісур справді важко помітити. Саме тому герметизація фісур є надійним методом профілактики карієсу на жувальних поверхнях зубів.
Герметизуюче покриття
Матеріалом для “запечатування” виступає рідкий силант. В його складі є фтор, який забезпечує додатковий захист для зубів.
Цей композитний матеріал легко просочується у важкодоступні місця та навіть найвужчі заглиблення. А коли твердне під дією ультрафіолетової лампи, повністю покриває пустоти в емалі, завдяки чому поверхня зуба згладжується та стає легкодоступною для домашньої гігієни.
Герметизація фісур в “Родинній Стоматології”
Весь процес займає не більше 40 хвилин та проходить абсолютно безболісно для дитини. Тож, найкраще — попередити захворювання, аніж його лікувати. Запишіться на безкоштовну консультацію чи скористайтеся формою зворотного зв’язку на сайті.
Відповідаємо на часті питання батьків
В якому віці проводити герметизацію фісур?
Рекомендуємо починати герметизацію фісур після прорізування перших постійних жувальних зубів — 6-7 років. І по мірі прорізування нових зубів (до 14 років) — герметизувати і їх.
Чи достатньо ретельної гігієни?
Ретельна домашня гігієна надзвичайно важлива. Проте, здорові зуби дитини — це комплексний професійний догляд та домашній. Справа в тому, що заглиблення можуть бути дуже вузькими та глибокими, тому очистити їх зубною щіткою практично неможливо. Як наслідок, через найдрібніші залишки їжі, починають розмножуватися патогенні бактерії, що призводять до карієсу.
Чи болісна процедура герметизації зубів?
Герметизація фісур абсолютно безболісна та безпечна процедура. Яка дає надійну профілактику виникнення карієсу в таких ризикових місцях, як фісури. Крім того, така профілактика дає можливість уникнути морального стресу для дитини, коли потрібно лікувати зуби із залученням бормашини.
Які є протипоказання для герметизації фісур?
Хоча герметизація фісур є досить безпечною та ефективною профілактикою карієсу, є кілька протипоказань, коли ця процедура не може бути проведена.Найперше, це вже розвинений карієс. Якщо карієс уже розвинувся в фісурі, то спочатку потрібно провести терапевтичне лікування зуба, а потім проводити герметизацію фісур. Також, якщо фісури зубів ще не до кінця сформувалися, ця процедура не буде ефективною.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
Процедура сріблення молочних зубів – один із популярних методів щадного лікування карієсу молочних зубів. Також це один із найефективніших способів профілактики карієсу у дітей.
Як це відбувається
Сріблення зубів – це покриття зубної поверхні, на якій з’явилися перші ознаки карієсу, спеціальним складом. 30-відсотковий розчин нітрату срібла (з додаванням фтору
та інших спеціальних складових) наноситься на зуб у ділянці ураження.
Як результат — на емалі з’являється срібна захисна плівка, яка проникає глибоко в уражені карієсом тканини зуба та перешкоджає руйнівному каріозному процесу.
Коли процедура сріблення максимально ефективна
Сріблення зубів ефективне тільки при початковій стадії карієсу в стадії плями. Візуально це виглядає як білуваті крейдоподібні плями на зубі. Проте вони швидко переходять у наступну стадію – утворення каріозної порожнини. Тоді як сріблення зубів перешкоджає цьому.
Переваги
Недоліки
Зверніть особливу увагу
Сріблення каріозних «дірок» не тільки марне, але й небезпечне, оскільки солі срібла можуть спровокувати опік пульпи зуба (нерва зуба) – зуб може почати боліти.
Також потрібно розуміти, що сріблення не зупиняє повністю каріозний процес. Тож, в майбутньому, коли для дитини це не буде так стресово, такі зуби потребують терапевтичного лікування. І не вірте тим лікарям, які стверджують, що передні молочні зуби не лікують, адже це не правда.
Завдання сріблення уповільнити каріозний процес, покращити гігієну та відсунути терміни пломбування – це тимчасова процедура, яку обов’язково необхідно повторювати раз у місяць.
Тому обов’язково проконсультуйтеся з нашим дитячим лікарем у клініці “Родина Стоматологія” і він призначить Вашій дитині оптимальне лікування та профілактику.
Якщо Ви все ж вирішили посріблити зубки дитині, прийміть кілька порад:
Послуги | Ціна/грн | |
---|---|---|
1 | Поверхневий карієс
| 1000
|
2 | Середній карієс
| 1300
|
3 | Глибокий карієс
| 1500
|
Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо:
Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми.
Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо).
Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт.
Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії.
Чи можливе встановлення вінірів на криві зуби?
Що таке альвеоліт після видалення зуба: симптоми та лікування
Як зрозуміти, що росте зуб мудрості: головні симптоми
Як зняти набряк щоки від зуба в домашніх умовах
Скільки часу займає імплантація зубів
З якого віку ставлять брекети дітям
Що таке резекція кореня зуба: покази та рекомендації
Що таке пришийковий карієс: стадії та лікування
Цирконієві коронки або металокераміка: що краще вибрати
Як зняти зубний камінь в домашніх умовах
Коли випадають молочні зуби у дітей
Чому болить зуб після пломбування
Що таке флюс зуба та як його можна вилікувати
Карієс молочних та постійних зубів у дітей
Можливі наслідки імплантації зубів
Як заспокоїти зубний біль в домашніх умовах
Скільки часу потрібно носити брекети
Можливі ускладнення після видалення зуба мудрості та їх профілактика
Чи боляче ставити зубні імпланти
Чому кровоточать ясна: причини та методи лікування
Що таке правильний прикус зубів та яким він має бути
Для чого потрібно лікувати молочні зуби
© 2024 Родинна Стоматологія