Нарощування кісткової тканини

Аугментація кістки — це процедура заміщення або відновлення кісткової тканини щелепи на тому місці, де раніше був зуб. Найчастіше операція необхідна перед імплантацією зубів. Якщо ви мрієте про красиву й здорову посмішку, але цьому перешкоджає недостатній об’єм тканини, звертайтеся в «Родинну Стоматологію»!

Коли необхідне нарощування кісткової тканини?

Штучна кістка в стоматології допомагає усунути наслідки атрофії твердих тканин верхньої або нижньої щелепи. Руйнування кісткової тканини може призвести до погіршення жувальної функції, різноманітних дефектів мовлення, порушень роботи шлунково-кишкового тракту. Зовні це може проявлятися у викривленні прикусу, деформації форми обличчя, асиметрії щелеп тощо. Зазвичай нестача кісткової тканини особливо помітна на верхній щелепі, тому що там кістка більш пориста, ніж на нижній.

У стоматологічній практиці є ситуації, коли відновлення або збільшення об’єму кістки критично важливе.

  • Підготовка до імплантації. Малий об’єм кістки (менш як 10 мм) перешкоджає відновленню зуба, адже для надійної фіксації титанового стрижня імплантату та його успішного приживлення знадобиться міцна основа. Тому в таких випадках потрібне нарощування кістки для імплантації.
  • Прогресування пародонтиту. Запущені захворювання слизової оболонки можуть спричинити руйнування твердих тканин. У результаті порушується функціональність й естетика всього зубного ряду. Операція з нарощування кістки допоможе відновити здоров’я ротової порожнини.
  • Щелепно-лицьові травми. Серйозні поранення можуть змінити природний рельєф кістки. Нарощування може бути рекомендоване для відновлення структури й забезпечення підтримки суміжних зубів.

Важливо зазначити, що відновлення зубної кістки може знадобитися також в інших випадках, коли руйнування було спричинено хронічним запальним процесом, віковими або гормональними змінами, деякими системними захворюваннями. Іноді нарощення щелепної кістки може бути необхідним для корекції вроджених аномалій, що негативно впливають на здоров’я зубів і всього організму.

Операція виконується тільки за рекомендацією стоматолога. Ви можете проконсультуватися з фахівцями «Родинної Стоматології» щодо доцільності нарощування кісткової тканини у вашому конкретному випадку.

"Родинна Стоматологія" — це:
Років бездоганного сервісу та інновацій
0 +
Здорових посмішок наших пацієнтів
0 +
Кваліфікованих лікарів-стоматологів
0 +
Страхових компаній, з якими ми співпрацюємо
0 +

Переваги кісткової пластики

Аугментація кістки — складна процедура хірургічної стоматології, яка забезпечує:

  • досить швидку підготовку зони до встановлення дентальної конструкції, а також покращення надійності її фіксації;
  • відновлення фізіологічної форми щелепної тканини для покращення естетики посмішки;
  • повернення яснам функціональності й здорового вигляду;
  • усунення дискомфорту під час жування або мовлення.
Популярні послуги

Ми надаємо повний спектр стоматологічних послуг з лікування та профілактики зубів, щоб посмішка кожного члена вашої родини була завжди світлою та здоровою

Види нарощення кістки зуба

Спосіб хірургічного втручання визначає лікар, але маніпуляції проводяться лише після ознайомлення пацієнта перебігом операції та його згоди на процедуру.

  • Синус-ліфтинг. Цей метод використовується для збільшення об’єму кістки в бокових частинах верхньої щелепи перед встановленням зубних імплантатів. Під час процедури, лікар потовщує дно гайморової пазухи, додаючи спеціальний біоматеріал для стимулювання росту нової кістки.
  • Розщеплення альвеолярного гребеня. Застосовується для збільшення ширини або висоти щелепного гребеня, щоб забезпечити достатній об’єм для подальшої імплантації. Лікар робить невеликий розріз у яснах, розширює структуру кістки й заповнює порожнину остеопластичним матеріалом. Цей спосіб нарощування кістки для імплантації підходить пацієнтам зі щільними щелепними стінками.
  • Спрямована регенерація. Метод передбачає використання кістковозамінних матеріалів і стимуляторів росту для збільшення росту кістки у певній зоні щелепи. Мембрани допомагають утримувати біоматеріал на місці й покращують регенерацію кістки.
  • Аутотрансплантація. Це пересадка кісткової тканини пацієнта з одного місця щелепи (зуба мудрості або підборіддя) до іншого. Пересаджену частину покривають захисною мембраною. Метод рекомендований, якщо організм пацієнта не сприймає будь-які синтетичні матеріали.

Необхідно зазначити, що відбір методу кісткової пластики залежить від багатьох факторів, зокрема, від стану здоров’я пацієнта, обсягу втрати кістки, індивідуальних потреб тощо.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Етапи кісткової аугментації

Операція з нарощування кісткової тканини має кілька етапів.

  1. Попередня діагностика й планування. Лікар проводить ретельний медичний огляд пацієнта, робить рентгенівські знімки, щоб визначити стан кістки й вибрати оптимальний метод аугментації. Планується хірургічна процедура й визначається обсяг робіт. Також проводиться санація ротової порожнини, що охоплює лікування карієсу й інших захворювань, професійне чищення зубів.
  2. Підготовка до хірургічного втручання. Перед самою процедурою пацієнт може потребувати підготовки, як от обмеження вживання їжі й рідини за кілька годин до операції, прийом антибіотиків або інших препаратів для запобігання можливим ускладненням.
  3. Хірургічна процедура. Операція нарощення кістки виконується під місцевою або загальною анестезією, залежно від обсягу робіт й індивідуальних потреб пацієнта. Хірург обробляє зони втручання антисептичним засобом, виконує розріз м’яких тканин, вводить матеріал для нарощування або встановлює кістковий блок, накладає шви.
  4. Реабілітація. Після операції пацієнт потребує періоду відновлення, під час якого варто дотримуватися певних рекомендацій щодо дієти, вживання ліків і догляду за раною. Зазвичай цей період може тривати від кількох тижнів до місяців, залежно від обсягу хірургічного втручання, віку й стану здоров’я пацієнта.
  5. Контрольні візити. Після відновлення пацієнт зазвичай повертається на контрольні візити до стоматолога, щоб перевірити стан кістки й ефективність аугментації.
Використовуємо сучасні методи, матеріали і підходи.
Що це означає для наших пацієнтів?
швидко позбулися дискомфорту після процедури
0 %
стали впевненішими завдяки покращеній посмішці
0 %
відзначили, що результат перевершив очікування
0 %

Відновлення після нарощування кістки

Госпіталізація після операції не потрібна, пацієнт може вирушати додому. Відразу після процедури можливий набряк м’яких тканин і локальні гематоми. Це природна реакція на хірургічне втручання, яка зникає через кілька днів.

Успіх нарощення кістки зуба певною мірою залежить від виконання низки рекомендацій після операції.

  • Необхідно дотримуватися призначеного лікарем режиму, вчасно приймати всі рекомендовані ним препарати.
  • Важливо продовжувати догляд за порожниною рота після операції, уникаючи області, де було проведено нарощування кістки. Рекомендовано використовувати м’які зубні щітки.
  • У перші кілька днів варто утримуватися від жування з боку, де проводилася операція. Їсти можна подрібнену їжу, кімнатної температури.
  • Упродовж кількох тижнів не можна палити й вживати алкоголь, оскільки це негативно впливає на процес загоєння.
  • Пацієнт має дотримуватися фізичного й емоційного спокою. Заборонені інтенсивні навантаження, заняття спортом. Краще відмовитися від дайвінгу й авіаперельотів.
  • Потрібно уникати перегрівання або переохолодження. Не можна відвідувати солярії, лазні, сауни.

Дотримання цих порад сприятиме швидкому й успішному відновленню після процедури нарощування кістки зуба й зменшить ризик розвитку ускладнень. Якщо виникають будь-які питання, звертайтеся до стоматолога для додаткової консультації та підтримки.

Пам’ятайте, що вибираючи «Родинну Стоматологію», ви отримаєте не лише якісне лікування, але й турботу й підтримку на етапі відновлення, щоб ваше одужання пройшло якнайшвидше. Запишіться на консультацію до стоматолога!

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні хірурги-імплантологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Сертифікати наших спеціалістів

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле
Записатися на прийом
* Обов'язкове поле